شیشه های سندبلاست

شیشه های سندبلاست شیشه های سندبلاست شیشه های سندبلاست شیشه های سندبلاست شیشه های سندبلاست

شیشه سند بلاست چجوری به وجود می آید؟

این شیشه ها طی فرآیندی که در آن ذرات ساینده {شن و ماسه} تحت فشار هوای زیاد روی سطح شیشه پاشیده می شود را شن زنی یا سندپلاست میگویند.

شن نی به این صورته که ماسه های ساینده که عمدتا از جنس سیلیس و اکسید فلزات با اندازه های مختلف هستند که با استفاده از فشار باد کمپرسور شتاب گرفته و روی سطح شیشه

پاشیده میشود .

تاریخچه به وجود آمدن سند بلاست :

سند بلاست اولین بار توسط بنجامین تیلگمن معرفی شد و اون این مسّله رو وقتی ذرات شن به پنجره اتاقش چسبیده بود و متوجه شد که این ذرات روی شیشه خش میندازه و از خودش اثر ایجاد میکنه و مدت ها دنبال دستگاهی گشت که بتونه با استفاده از فشارهوا ذرات صیقل بده و به سطح شیشه بچسبونه و موفق به معرفی سندبلاست شد .

 

دلیل معروفیت شیشه های سند بلاست چیه؟

اگر سندبلاست اختراع نمیشد استفاده از بعضی موادگرون که مورد نیازمون هستند غیرقابل استفاده میشد

چرا که استفاده از هر روش دیگری برای صیقل دادن این مواد بسیار گران و پرهزینه و اصلا هم از لحاظ مالی مقرون به صرفه نیست

درصورتی که سندبلاست روشی کم هزینه تر ، با کاربرد بسیارزیاد و پرطرفدار است .

 

کاربرد شیشه سند بلاست

شیشه سند بلاست یا همان شیشه مات معمولاً در فضای داخلی به منظور جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی و حفظ حریم شخصی استفاده می شود.

همچنین این نوع از شیشه ها جنبه طراحی داخلی نیز داشته و شابلون های مختلفی برای ایجاد انواع طرح ها و نقش های مختلف بر روی شیشه سند بلاست وجود دارد.

درواقع شیشه سند بلاست قابل استفاده برای حمام، آشپزخانه و دستشویی می باشند. از طرفی دیگر برای جداسازی فضای کار در محل کار کارکنان نیز می توان از

شیشه های مات سند بلاست شده استفاده کرد؛ بنابراین کاربردهای شیشه سند بلاست شامل دو بخش مسکونی و اداری می شود.

 

فضاهای اداری و رسمی

بسیاری از شرکت ها برای پارتیشن بندی داخلی از شیشه سند بلاست، با طرح لوگوی شرکت بر روی آن، استفاده می کنند. این گونه، هم لوگوی شرکت در تمام فضاها خودنمایی می کند و هم فضاها به صورت مناسب بخش بندی می شوند. در ورودی ساختمان ها، لابی ها، پذیرش ادارات و هتل ها، فرودگاه ها، استخرهای عمومی، محوطه سازی، طراحی فضاهای سبز و باغ ها، زمین بازی، کتابخانه ها، کتاب فروشی ها، اتاقک های نگهبانی، انبارها، فضاهایی که مردم در آن ها صف می بندند، مانند سینماها، سالن های تئاتر، کنترل پاسپورت در فرودگاه ها، فروشگاه ها و خلاصه هرجایی که نیازی به زیبایی و نظم دهی احساس می شود، شیشه سند بلاست می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

فضاهای داخلی و شخصی

امروزه، در خانه های کوچک از اتاق های شیشه ای به جای حمام استفاده می کنند؛ و چنین مکان هایی دقیقاً برای استفاده از شیشه سند بلاست مناسب است. درواقع با پوشاندن دورتادور حمام با این نوع شیشه ها حریم شخصی محیط حفظ می شود. از شیشه سند بلاست برای بخش بندی حمام های بزرگ تر، قفسه بندی حمام و دستشویی، جدا کردن سرویس بهداشتی و یا استفاده در بالکن های شیشه ای استفاده می شود. درواقع می توان از این شیشه ها به عنوان پارتیشن بین فضاها یا به عنوان بخشی از درب داخلی نیز استفاده کرد.

انواع مدل های شیشه سند بلاست

۱. شیشه سند بلاست تمام مات

در این نوع از محصولات از شیشه های سکوریت شده و خام استفاده می کنند به طوری که این نوع شیشه ها را به صورت یکپارچه داخل اتاق سند بلاست قرار داده و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام می دهند. به طورمعمول کاربرد شیشه کاملاً مات در مکان هایی ازجمله حمام، سرویس بهداشتی، بالکن های شیشه ای و … است. درواقع هر مکانی که افراد تمایلی به دیده شدن داخل فضا نداشته باشند از این نوع شیشه استفاده می گردد.

۲. شیشه های طرح و لگودار

یکی از بهترین حالات تبلیغات و دکوراسیون داخلی ادارات درج و نقش دادن لوگوی مربوطه به همان شرکت روی درب های شیشه ای خود می باشد، معمولاً برای اجرای سند بلاست لوگو روی شیشه ابتدا نقش آن توسط برنامه های فتوشاپ و کورل طراحی شده و توسط کاتر پلاترهای پیشرفته روی چسب های مخصوص پرینت و یا کاتر می شوند و بعدازاینکه چسب ها آماده شدند، طرح ها توسط اپراتور روی شیشه چسبیده می شود که پی از چسباندن طرح شیشه ها آماده سند بلاست کردن می باشد. لوگوی روی شیشه را می توان به دو روش زمینه مات و یا زمینه شیشه ای نقش کرد، لازم به ذکر است که در مکان هایی که نیاز به دید کافی در محیط وجود دارد تنها لوگو را روی شیشه سند بلاست می کنند درحالی که دید و انتقال نور همچنان حفظ می شود.

۳. شیشه های راه راه مات شده

یکی از جذاب ترین نقش ها، بر روی شیشه سند بلاست طرح های راه مات می باشد که بیشتر در مکان های اداری و پارتیشن ها استفاده می شود. در این نوع طراحی معمولاً اندازه فاصله خط های راه مات بنا به درخواست و سلیقه مشتری می تواند متغیر باشد. راه مات نوعی طراحی روی شیشه به حساب می آید که به صورت خطوط منظم عمودی، افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا می کند.

 

;

میخواهید از ما بیشتر بدانید ؟

درباره خزر جام